Dyrygenci

Aleksander Słojewski, dyrygent

Aleksander Słojewski, dyrygent

W latach 2013-2018 studiował dyrygenturę chóralną na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod opieką prof. Wandy Tchórzewskiej-Kapały i prof. Ewy Marchwickiej podczas studiów licencjackich, a także u prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza podczas studiów magisterskich. W ramach programu Erasmus+ kształcił się też pod opieką prof. Dario Tabbii w Conservatorio Statale di Musica Giuseppe Verdi w Turynie. Obecnie jest  tudentem
dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Szymona fot.: FOTO KNYT Kawalli.

Na UMFC był m.in. członkiem zarządu Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej. W ramach swojej pracy współorganizował wykłady, zajęcia dla uczestników Koła, a także koncerty kompozytorskie, organizowane wspólnie z Kołem Naukowo-Artystycznym Wydziału kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Występował również w wielu innych koncertach i spektaklach studenckich. W roku 2018 był odpowiedzialny za przygotowanie chóru do koncertu symfonicznego podczas Juwenaliów Artystycznych UMFC.
Od roku 2014 związany jest z Warszawskim Chórem Chłopięcym i Męskim przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako korepetytor uczestniczy w przygotowaniach chóru do wielu ważnych koncertów, prezentujących kompozycje różnych epok i stylów, począwszy od utworów chóralnych a capella, aż po wielkie formy wokalno- instrumentalne (w tym dzieła Pendereckiego, Mahlera, Orffa, Haydna czy Mozarta), podczas koncertów w Polsce oraz za granicą (Bratysława, Oldenburg, Sztokholm, Hong-Kong). Razem z chórem zdobył w roku 2018 pierwszą nagrodę z wyróżnieniem, podczas festiwalu chóralnego w Lecco.
Aleksander Słojewski rozwija swoją działalność dyrygencką również poza murami macierzystej uczelni. W roku 2013 założył Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, z którym wielokrotnie koncertował i uczestniczył w najważniejszych uroczystościach z życia Kościoła. W latach 2014-2015 był asystentem dyrygenta w Chórze Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Od roku 2018 śpiewa w Zespole Wokalnym Warszawskiej Opery Kameralnej. Podczas swojej pracy w brał udział w licznych koncertach oratoryjnych i spektaklach, w tym kilku premierach operowych (Idomeneo i Czarodziejski Flet W. A. Mozarta, Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glucka Nocleg w Apeninach Stanisława Moniuszki), a także w prapremierze nieznanego dzieła Stanisława Moniuszki – Chatka Szwajcarska.

Jarosław Praszczałek dyrygent

Jarosław Praszczałek dyrygent