Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dla Ciebie śpiewam Prószków

7 czerwca 18:00 19:30

Koncert Dla Ciebie śpiewam – śladami Jana Kiepury i Marty Eggerth to muzyczna opowieść o parze słynnych śpiewaków – polskim tenorze, który zachwycił świat wybitnym kunsztem wokalnym, oraz znakomitej węgierskiej sopranistce i aktorce. Tworzyli oni wyjątkowe małżeństwo – pełne miłości i pasji do muzyki, co potwierdzili, śpiewając w niezliczonej ilości wspólnych spektakli i grając w kilkunastu filmach muzycznych.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze utwory z repertuaru słynnej pary: arie i duety operetkowe i operowe, pieśni włoskie i neapolitańskie oraz piosenki filmowe. Nie zabraknie zatem takich utworów, jak: Usta milczą, dusza śpiewa (z operetki Wesoła wdówka), O sole mioO mio babbino caro i niezapomniane Brunetki, blondynki.

W role znanych śpiewaków wcielą się: Jarosław Wewióra – znakomity tenor, zdobywca polskich i zagranicznych nagród wokalnych, solista międzynarodowych scen muzycznych, dyrektor Arte Creatura Teatru Muzycznego oraz Magdalena Czarnecka – sopran, laureatka zagranicznych konkursów wokalnych, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Towarzyszyć im będzie Jakub Gwardecki – wirtuoz fortepianu koncertujący m.in. w USA, Meksyku, Francji i Niemczech, wykładowca oraz pedagog.

Free Koncert w Kościele poewangelickim
Daszyńskiego 6
Prószków, 46-060 Poland
+ Google Map