Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Kraina uśmiechu Wadowice

25 października 19:00 21:20

„Kraina uśmiechu” to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Wszystkie niemal arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me…Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram… Także libretto operetki to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających historii miłosnych zakraplanych nutką orientalnej kultury Chin.

Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić dla niego Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za nim do Chin. Tam okazuje się jednak, że dziedzic cesarstwa, chcąc sprostać tradycji, nie może poprzestać na jednej tylko żonie. Sou Chong nie chce równocześnie pozwolić Lizie odejść. Tymczasem do Pekinu przybywa dawny wielbiciel Lizy – Gucio, który planuje zorganizować jej ucieczkę, w czym pomaga mu Mi – siostra Sou Czonga. Pomiędzy Guciem a Mi rodzi się gorące uczucie. Z kolei chiński książę, mimo że przejrzał plany ukochanej, z bólem serca pozwala jej uciec.

„Kraina uśmiechu” F. Lehára wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.
 
Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura
Dyryguje Maciej Cisowski / Marek Kudra
Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc, Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra, Kostiumy: Dorota WewióraLibretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner.


100pln bilety w cenie 100 zł i 90 zł balkon dostępne w online i w Wadowickim Centrum Kultury

+48 604 635 871

Zobacz witrynę: Organizator

Teatralna 1
Wadowice, 34-100 Poland
+ Google Map
33 82 331 56
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzeniagtag(’config’, 'AW-11471682595′);