Operetka „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa II nie bez powodu uznawana jest za genialną. Posiada jedno z najlepszych w operetkowej literaturze libretto, które tak zaintrygowało Straussa, że w rekordowym czasie sześciu tygodni skomponował do niego muzykę. Operetka, której akcja rozgrywa się pod koniec XIX w., przesycona jest tanecznym rytmem i wiedeńską radością życia. Bawi publiczność pikanterią sytuacji i dialogów. Tytułowa zemsta to przewrotna intryga doktora Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu Eisenstein, porzucając go nad ranem po karnawałowej maskaradzie pijanego w przebraniu nietoperza. Falke snuje zagmatwaną intrygę, w którą wciąga całe grono przyjaciół. Wszystko kończy się, oczywiście, szczęśliwie, a atmosfera zabawy i upojenia towarzysząca bohaterom nawet w więzieniu, przenika zarówno tekst, jak i porywającą słuchaczy muzykę.

Dodatkowym atutem polskiej wersji, jest fakt, że libretto znakomicie i dowcipnie przełożył na język polski Julian Tuwim.

W niezwykle barwnym i pełnym operetkowych przebojów spektaklu występują: Ewa Banasiak jako Rosalinda, Jarosław Wewióra jako Eisenstein, Aleksand Bardasov jako dr Falke, Beata Witkowska-Glik jako Adela, Łukasz Ratajczak jako Alfred, Grażyna Bieniek-Żaak jako książę Orlofsky, Adam Żaak jako Frank, Jakub Bergel jako dr Blind i Frosch, Edyta Nowicka jako Ida.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Wojciecha Gwiszcza.

Reżyseria: Barbara Bielaczyc
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra